Unikalne na skalę światową, jedyne w Europie tego typu żywe muzeum, zapewni nam w swoje 10 urodziny, obchodzone właśnie w 2016 roku jeszcze więcej atrakcji. Nie możesz tego przeoczyć. Przekraczając bramy muzeum stajemy się uczestnikiem dwóch historii. Pierwsza z nich odgrywana jest na pierwszym piętrze i tam też wtopimy się w atmosferę średniowiecza. Pod okiem mistrza Piernikarskiego i uczonej wiedźmy Korzennej poznamy wszystkie tajniki wypieku toruńskich pierników. Własnoręcznie przygotujemy ciasto, by później umieścić je w drewnianych formach i przystąpić do wypieku własnego jedynego w swoim rodzaju piernika.
Druga historia to bliższe nam czasy. Na drugim piętrze muzeum zmienia się w manufakturę z przełomu XIX/XX wieku, zarządzaną przez rodzeństwo Rabiańskich. Zwiedzający mogą zapoznać się z oryginalnymi niemieckimi maszynami, a także woskowymi formami. Kwintesencją jest możliwość samodzielnego przyozdobienia pierników lukrem, pod czujnym okiem artystki malarki. Drugie piętro stanowi stosunkowo nową atrakcję, otwartą dla zwiedzających w 2 połowie 2015 roku.
Z początkiem roku muzeum uruchomiło nową stronę internetową z tak oczekiwaną opcją zakupu biletu, na konkretną godzinę. Jest to duże udogodnienie dla planujących wizytę w Muzeum i samym Toruniu.
Muzeum jest unikalną atrakcją dla najmłodszych, ale nie tylko oni będą się tu doskonale bawić. Obsługa zachęca do uczestnictwa każdego i nikomu nie odpuszcza.
Dla chcących jeszcze bardziej wtopić się w klimat związany z piernikami, polecamy udanie się do Torunia na inaugurację sezonu turystycznego, jedynym w swoim rodzaju pociągiem Piernik uruchamianym przez Turkol z Poznania (rekomendowane połączenie wycieczki ze zwiedzaniem Ostrowa Tumskiego). W wersji skróconej można wyruszyć na trasę pociągiem KO-Piernik z samego Torunia.
Samo Muzeum obiecuje dodatkowe uświetniające 10 lecie istnienia atrakcje. Będą one organizowane przez cały 2016 rok, szczegóły już wkrótce na stronie zwarszawy-naweekend.pl